Loading…

Apple lehtëson gjetjen e telefonëve të vjedhur

  • 09/11/2016 | 10:19

Apple lehtëson gjetjen e telefonëve të vjedhur

“Find me iPhone” tani do të jetë edhe më funksional dhe do të lehtësojë gjetjen e telefonit të vjedhur.

Apple ka mundësuar që telefoni i vjedhur të gjindet edhe pasi është fikur dhe se me anë të hartës që ofron ky program do të gjindet edhe lokacioni se ku ndodhet.

Por për të funksionuar ky program, ju duhet që ta aktivizoni harten në “Find my iPhone” para se të iu humbë telefoni.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë