Loading…

Apple pret sasi rekorde të shitjes së iPhone 8

  • 20/04/2017 | 19:10

Apple pret sasi rekorde të shitjes së iPhone 8

Kompania Apple ka plane të mëdha për telefonin e ardhshëm iPhone 8 dhe për këtë flasin raportet e ndryshme. 


Furnizuesit e Apple me çipe tashmë kanë nisur prodhimin, pas marrjes së porosive nga kompania, transmeton KosovaPress. Për shkak të pritjeve të mëdha të shitjes që ka Apple, prodhuesit do të përgatisin mbi 50 milionë çip-set për çdo tremujor gjatë pjesës së dytë të vitit.

Burime nga prodhimi i çip-seteve zbulojnë se pritjet shkojnë që Apple të shesë 220-230 milionë telefona iPhone, të cilët vijnë në dhjetëvjetorin e daljes së iPhone të parë, i cili me siguri do të quhet iPhone 8.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë