Loading…

Apple vendos që në produktin e rradhës të ul çmimet

  • 10/02/2020 | 20:40

Apple vendos që në produktin e rradhës të ul çmimet

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira. Modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që shumë do t’i konsideronin “të lira”.


Sidoqoftë, iPhone SE 2 i ardhshëm i Apple (i referuar edhe si iPhone 9) mund të futet vërtet në kategorinë e telefonave të lirë.

Kjo është sipas një raporti nga Fast Company i cili pretendon se modeli i ardhshëm i përfolur mund të jetë me çmim prej 399 dollarë.

Ndërsa është ende pak më e shtrenjtë se shumë modele buxhetore, konsiderohet të jetë e lirë për standardet e Apple.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë