Loading…
Apple Watch vjen pa butona
  • 10/06/2018 | 19:14

Apple Watch vjen pa butona

Apple ndryshon dizajnin e smartwatch saj. Pajisja e ardhshme do të jetë pa butona fizik.

Gjeneratën e ardhshme të Apple Rights Watch nuk do të ketë më butona fizike. Në vend të kësaj, përdoren butona Solid State, të cilat dridhen kur shtypen.

Mbrojtje më e mirë

Duke kaluar te butonat Solid State, Apple pret një mbrojtje më të mirë nga uji dhe papastërtia. Edhe një bateri më e madhe mund të vendoset duke eliminuar pjesët mekanike në pajisje. Përveç kësaj, sensorët mund të montohen në butonat virtual, thonë ata.

Sipas Fast Company, dizajni i ri i Apple Watch mund të paraqitet tashmë në vjeshtë, por jo më vonë se në 2019.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë