Loading…

Arben Gashi: Kurti nuk e njeh LDK’në, s’mund të na vlerësojë

  • 16/09/2019 | 23:52

Arben Gashi: Kurti nuk e njeh LDK’në, s’mund të na vlerësojë

Arben Gashi i LDK’së ka thënë se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk e njeh mirë Lidhjen Demokratike, dhe se nuk është në gjendje për ta vlerësuar atë, transmeton Gazeta Metro.


Sipas Gashit, Kurti nuk mund ta komplikojë kandidaturën e Vjosa Osmanit.

Të paktënjën kështu deklaroi ai në Analizën Zgjedhore, ku ndër të tjera, shtoi se LDK është parti që ka program dhe alternativë.

“Nuk mendoj se Kurti  mund ta komplikojë kandidaturën e Osmanit dhe nuk mendoj se Kurti ka kapacitete politike për të vlerësuar gjendjen në LDK. Është qasje tendencioze dhe e paarsyeshme. Kurti nuk e njeh LDK-në, nuk funksionojmë me kultin e individit. LDK është parti moderne që ka program dhe alternativë”, ka thënë ai./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë