Loading…

Aktivisti i njohur i VV’së emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal

  • 01/10/2022 | 21:46

Aktivisti i njohur i VV’së emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal

Qeverisë Kurti sot iu shtua edhe një zëvendësministër.


Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Arbër Vokrri zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të ZKM’së.

Kryeministri Kurti i ka uruar zëvendësministrit Vokrri suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij.

Arbër Vokrri është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë si dhe ka qenë kandidat për kryetar të degës së VV-së në Prishtinë, mirëpo në momentin e fundit ishte tërhequr.

Ai në sqarimin për tërheqje kishte thënë se nuk dëshiron përçarjen e degës dhe partisë dhe tërhiqet për ta lejuar Arben Vitinë që më pas të zgjedhet kryetar i degës pa kundërkandidat.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë