Loading…
Arinjtë shkelmojnë dyert e shtëpive, terrorizohen banorët |PAMJE
  • 12/02/2019 | 17:53

Arinjtë shkelmojnë dyert e shtëpive, terrorizohen banorët |PAMJE

Në Guba të Rusisë arinjtë polar kanë terrorizuar banorët, duke u shkuar atyre deri te shtëpia dhe duke shkatërruar gjithçka që po u del përpara, trasnmeton Gazeta Metro.


Në një video të publikuar në zonën Belushja Guba në arkipelagun Novaya Zemlya të Rusisë., shihen arinjtë polarë teksa përpiqen të hyjnë në ndërtesa dhe të shqyejnë thasët e mbeturinave.

Banorët janë aq shumë të shqetësuar nga kjo gjendje saqë sa shumë prej tyre po refuzojnë të dalin nga shtëpitë e tyre për punë të përditshme, siç është nxjerrja e plehrave.

Kafshët, shpesh tre metra të gjata dhe që peshojnë madje pesëqind kilogramë, mund të bëhen shumë agresive. Ndryshimet në habitatin e tyre të shkaktuara nga ngrohja globale e kanë bërë shumë të vështirë për to të gjejnë ushqim, veçanërisht fokat.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë