Loading…
Ariu hëngri dhinë dhe hyri në një shkollë në Rumani, autoritetet e vrasin
  • 21/08/2018 | 23:14

Ariu hëngri dhinë dhe hyri në një shkollë në Rumani, autoritetet e vrasin

Autoritetet rumune vranë një ari pasi hëngri një dhi dhe pastaj hyri në një shkollë në rrethin rumun Hargit.


Ariu u shfaq herët në mëngjes në një qytet në rrethin Hargit, duke frikësuar banorët, raporton AP.

Shkolla ishte e zbrazët për shkak të pushimeve verore dhe zyrtari lokal Sandor Petres tha se ariu sulmoi një dhi të një fshatari.

“Ne nuk mundëm ta shpëtonim atë”, tha ai.

Autoritetet arritën të mbanin ariun në zonën e largët dhe e vranë.

Në Rumani vlerësohet të jenë rreth 6 mijë arinj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]gazetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë