Loading…

Armatoset Serbia, blen avionë pa pilotë

  • 15/09/2018 | 21:05

Armatoset Serbia, blen avionë pa pilotë

Serbia si duket është e vendosur që të armatos edhe më ushtrinë e saj.


Kështu, Serbia do të blejë avionë luftarakë pa pilot dhe të armatosura, transmeton gazetametro.net

Për këtë ka lajmëruar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic.

Vucic ka thënë se për herë të parë po blihen avionë luftarakë pa pilot për ushtrinë e Serbisë, ka bërë të ditur presidenti serb.

“Mund të lavdërohem se për herë të parë nga Kina do të blihen fluturake të armatosura e pa pilot për ushtrinë tonë”, ka thënë ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë