Loading…

Armë dhe pajisje moderne për njësinë RENEA (Foto)

  • 11/02/2017 | 22:30

Armë dhe pajisje moderne për njësinë RENEA (Foto)

Gjatë ditës së sotme, ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, së bashku me Drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çako, kanë marrë pjesë në një ceremoni për prezantimin e pajisjeve të reja dhe armatimit të vënë në dispozicion të Repartit Special RENEA.


Ky investim arrin në vlerën e katër miliardë lekëve shqiptare (30 milionë euro), ndërsa, është produkt i një projekti të përpiluar në vitin 2015.

Projekti parashikon rinovimin dhe kompletimin me pajisje mbrojtëse, të komunikimit, armatimit, pajisje speciale, mjete lëvizëse rrugore, pajisjeve të ndihmës së shpejtë dhe uniformave bashkëkohore të punonjësve të Forcës Speciale në repartin RENEA.

renea08

 

renea10

 

renea09

 

renea03

 

renea02

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë