Loading…

‘Aromë Beteje’: Mehaj publikon imazhe nga stërvitja e kadetëve të FSK’së

  • 02/10/2022 | 14:33

‘Aromë Beteje’: Mehaj publikon imazhe nga stërvitja e kadetëve të FSK’së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj është shprehur edhe njëherë krenarë për pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës.


Derisa ka publikuar fotografi nga stërvitja e kadetëve të FSK-së, Mehaj ka njoftuar se ata u janë nënshtruar testeve të përgatitjes fizike, teksa sot kanë praktikuar ecjen me pesha të rënda.

“Ecja me pesha simulon afrimin në zonën e operacionit, kurse vrapimi me pesha simulon luftëbërjen” ka shkruar Mehaj në Facebook.

Mehaj i quan kandetët “ujqërit e rinj”, teksa thotë se janë udhëheqësit e së ardhmes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë