Loading…

Arqipeshkvi i Selisë së Shenjtë: Ndihem pak kosovar

  • 22/03/2017 | 21:49

Arqipeshkvi i Selisë së Shenjtë: Ndihem pak kosovar

Arqipeshkvi i Selisë së Shenjtë, monsinjor Vincenzo Paglia ka thënë se ndjehet pak kosovar.


“Ndihem pak kosovar dhe s’mund të them ndryshe pasi është një popull që ka një traditë të madhe dhe duhet të luajë rolin e vet historik”, tha ai.

Paglia në një intervistë ekskluzive në Zona B të Klan Kosovës ka folur edhe për Shën Terezën.

“Jam i kënaqur që kam qenë në Kosovë sot dhe jam krenar që Nënë Tereza është një yll i gjithë Universit, një grua e madhe dhe një shqiptare e vogël e madhe që na kërkon që ta mbajmë në zemër”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë