Loading…

Arrestim në Pejë, bënte thirrje për sulm terrorist gjatë Pashkëve (Foto)

  • 14/04/2017 | 11:40

Arrestim në Pejë, bënte thirrje për sulm terrorist gjatë Pashkëve (Foto)

Rakip Abdyli është emri i të arrestuarit në Pejë, për dyshime se ka bërë thirrje për sulm terrorist në Kosovë, në prag të Festes së Pashkëve.


I arrestuari Abdyli është nga Opoja e Dragashit, por me vendbanim në Pejë.

a

Ndryshe, në Kosovë, qysh dje janë rritur masat e sigurisë nga rreziku i terrorizmit. Kryeministri i vendit ka mbledhur të enjten Këshillin e Sigurisë, Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë u ka bërë thirrje shtetasve të saj për kujdes dhe vigjilencë, ndërsa Policia e Kosovës përveç se kanë zgjatur deri në 12 orë orarin e punës, janë duke siguruar 24 orë secilën Kishë në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë