Loading…

Arrestime dhe konfiskime armësh në Vushtrri

  • 26/01/2017 | 09:24

Arrestime dhe konfiskime armësh në Vushtrri

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion të gjerë në komunën e Vushtrrisë nën dyshimin për armëmbajtje pa leje. Aksioni i cili është udhëhequr nga sektori rajonal i hetimeve të drejtorisë së Policisë në Mitrovicë, ka rezultuar me bastisjen e pesë lokacioneve dhe arrestimin e tre personave.


Siç shpjegon për Gazetën Metro, zyrtari për informim i Policisë së Kosovës në Mitrovicë, Avni Zahiti, lokacionet e bastisura janë kryesisht shtëpi dhe anekse përcjellëse.

Zahiti ka treguar për gazetametro.net edhe për konfiskimet që janë bërë gjatë këtij aksioni.

“Si rezultat i kësaj janë konfiskuat katër armë dhe 160 fishekë, janë arrestuar 3 persona në cilësi të të dyshuarve tek të cilët janë gjetur armët”, tha Zahiti.

Të arrestuarit tashmë janë në procedurat e intervistave ndërsa aksioni tashmë ka përfunduar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë