Loading…
Arrestime në mbarë Serbinë: Në disa aksione janë ndaluar 41 persona
  • 13/09/2018 | 18:15

Arrestime në mbarë Serbinë: Në disa aksione janë ndaluar 41 persona

Përfaqësues të Ministrisë së Punëve të brendshme të Serbisë, në bashkëpunim me prokuroritë përkatëse, në disa aksione të ndara me qëllim të luftimit të kriminalitetit kanë arrestuar 41 persona.

Të dyshuarit akuzohen se kanë bërë lloje të ndryshme veprash kriminale, transmeton gazetametro.net

Në kumtesën e policisë, sipas medieve serbe, thuhet se është fjala për prodhim, mbajtje, bartje dhe qarkullim të pa lejuar të armëve dhe materieve shpërthyese, prodhim i paautorizuar dhe vënie në qarkullim i drogës, vjedhje, vjerdhje të rënda, grabitje, përdorim i paautorizuar i automjetit të huaj, rrëmbim, lëndim i rëndë trupor, lëndim i lehtë trupor, shqetësim seksual, rrezikim i sigurisë, shkaktim i rrezikut të përgjithshëm… /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë