Loading…

Arrestimi i tre xhihadistëve kosovarë në Itali, publikohet video

  • 30/03/2017 | 20:13

Arrestimi i tre xhihadistëve kosovarë në Itali, publikohet video

Policia italiane ka publikuar pamjet e bastisjes së banesave dhe më pas arrestimit të shtetasve nga Kosova, Fisnik Bekaj, 24 vjeç, Dakë Haziraj 25 vjeç dhe Arjan Babaj të cilët dyshohen se kanë planfikuar të kryenin një sulm terrorrist në Venecia të Italisë.

Pos tyre, si i përfshirë në këtë rast është arrestuar edhe një i mitur, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur.

Nga bisedat telefonike të përgjuara, të dyshuarit janë regjistruar duke festuar sulmin terrorist të javës së kaluar në Londër, ku Khalid Masood 52 aksidentoi me automjet rreth 40 kalimtare në urën në Londër, ku dhe humbën jetën 4 prej tyre./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë