Loading…

Arrestohen 2 policë kosovarë

  • 20/07/2017 | 14:13

Arrestohen 2 policë kosovarë

Inspektorati Policor i Kosovës  ka arrestuar dje dy zyrtarë policorë (një toger dhe një rreshter nga Stacioni Policor në Gjilan), lidhur me arratisjen e një personi të privuar nga liria deri sa ishte nën përkujdesjen e tyre.


Sipas njoftimit, arrestimit i kanë paraprirë disa veprime hetimore, pas të cilave me vendim të Prokurorit kompetent të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policorë për 48 orë me dyshimin se kanë kryer veprën penale “Lirimi i kundërligjshëm i personit te privuar nga liria” nga neni 407 i KPRK-së, transmeton gazetametro.net.

IPK si pjesë e procedurave administrative dhe hetimore ka rekomanduar Policisë së Kosovës vazhdimin e suspendimit edhe për 30 ditë për dy zyrtarët policorë të përfshirë në këtë rast.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë