Loading…

Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, iu sekuestrohen 5 kg heroinë

  • 17/02/2017 | 13:18

Arrestohen 4 shqiptarë në Itali, iu sekuestrohen 5 kg heroinë

 Policia italiane bëjnë me dije se kanë vënë në pranga 4 shqiptarë në Itali pasi u kapën me 5 kg heroinë.


Burime zyrtare nga policia mësohet se ka qenë një operacion blic nga policia e Padovas ku u bë e mundur kapja e drogës dhe arrestimi i shqiptarëve.

Një prej anëtarëve të bandës iu gjet e fshehur në garazhin e makinës 85 gram kokainë. Ky i fundit ia shiste drogën të rinjve, kryesisht në qendrën e Padovas.

Tashmë shqiptarët, emri i të cilëve nuk dihet, ndodhen në paraburgim, në pritje të caktimit të masës së sigurisë, ndërsa ndaj tyre rëndon akuza për ‘trafik dhe shitje të lëndëve narkotike’.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë