Loading…

Arrestohen dhe dërgohen në burg dy persona të kërkuar nga Gjykata në Mitrovicë

  • 11/11/2021 | 15:20

Arrestohen dhe dërgohen në burg dy persona të kërkuar nga Gjykata në Mitrovicë

Njësitet policore në Mitrovicë dhe Vushtrri sot kanë arrestuar dy persona për të cilët ishin aktive dy urdhëresa të lëshuara nga gjykatat kompetente.

Arrestimi i personit me inicialet E. C., (18), shtetas i Kosovës, është bërë në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë, ndaj të cilit gjykata kishte lëshuar urdhëresë për arrestim për veprën penale dhunim. Pas procedurave i arrestuari është dërguar në vuajtje të dënimit në kohëzgjatje një vit.

Ndërsa arrestimi i 30-vjeçarit M. H., shtetas i Kosovës, është bërë në Vernicë të Vushtrrisë, ndaj të cilit gjykata kishte lëshuar urdhëresë për arrestim për veprën penale falsifikim i parasë. Pas procedurave i arrestuari është dërguar në vuajtje të dënimit në kohëzgjatje prej një viti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë