Loading…

Arrestohen dy kosovarë, plaçkitën një femër gjermane

  • 02/01/2017 | 16:53

Arrestohen dy kosovarë, plaçkitën një femër gjermane

Dy kosovarë të moshës 22 vjeçare janë arrestuar të dielën në qytetin gjerman Manheim, pak pasi kishin plaçkitur një femër në një nga rrugët e rrugët e qytetit.


Rreth orës dy të mëngjesit, të dyshuarit i janë afruar nga prapa një 29 vjeçareje duke ia hequr çantën me dhunë nga krahu. Mediat gjermane raportojnë se në përpjekje për ta mbajtur çantën vajza e këputi rrypin dhe u rrëzua në vend, por pa u lënduar, transmeton gazetametro.net.

Plaçkiqtësit u larguan me vrap nga vendi i ngjarjes, ndërsa Policia e Manheimit u është vënë menjëherë në ndjekje të tyre duke arritur të lakolizojë dhe të arrestojnë, dy të rinjë nga Kosova të cilëve iu gjetën edhe gjërat që kishin plaçkitur.

Ata menjëherë janë dërguar para gjykatësit kujdestar i cili me kërkesë të prokurorisë u ka caktuar masën e paraburgimit për shkak të dyshimit të bazuar të plaçkitjes dhe rrezikut për arratisje. Të dy kosovarët më pas janë dërguar në qendrën korrektuese përkatëse derisa të mbarojë procesi gjkyqësor. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë