Loading…

Arrestohen dy meshkuj dhe një grua të kërkuar nga Policia e Kosovës

  • 03/05/2021 | 10:23

Arrestohen dy meshkuj dhe një grua të kërkuar nga Policia e Kosovës

Tre persona janë prangosur dje në tri lokacione të ndryshme të vendit, me urdhër të gjykatave.


Një i arrestuar në Istog është dërguar në vuajtje të dënimit, një tjetër i arrestuar në pikën kufitare në Hani i Elezit është dërguar në mbajtje. Gjithashtu në mbajtje është dërguar edhe një grua e arrestuar në Jarinje.

Njoftimi i plotë i policisë:

Istog 02.05.2021 – 09:30. Në bazë të urdhëresës se lëshuar nga gjykata  është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në qendrën e paraburgimit.

PKK Hani Elezit 02.05.2021-13:50. Në bazë të urdhëresës se lëshuar nga gjykata   është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në mbajtje.

PKK Jarinje 02.05.2021-16:32. Në bazë të urdhëresës se lëshuar nga gjykata   është arrestuar një femër kosovare dhe e njëjta është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë