Loading…

Arrestohen i dyshuari i dytë për grabitje

  • 02/11/2019 | 09:25

Arrestohen i dyshuari  i dytë për grabitje

Pas hetimeve intensive, hetuesit policor të sektorit rajonal të hetimeve Ferizaj ,kanë arritur që të identifikojnë edhe personin e  dytë M.G. i cili ka qenë në arrati dhe i dyshuar për kryerjen e veprës  penale  të grabitjes në bashkëpunim me një person tjetër  i cili është  arrestuar më herët, shkruan Gazeta Metro.


Hetuesit policor gjatë zhvillimit të procedurës hetimore, kanë siguruar prova të mjaftueshme lidhur me kryerjen e kësaj veprave penale.

Të dyshuarit, R.SH. (m/sh/k 22 vjeç)  dhe tani i arrestuari  M.G. 20 vjeçar,  më datën 17.04.2018, rreth orës 21:00 minuta,në Ferizaj rr.,,Bajram dhe Gursel Sylejmani” në filialën e Money Gram,të maskuar dhe nën kërcënim të armëve nga punëtori  kanë grabitur rreth 8.000 mijë euro duke u larguar në drejtim të panjohur.

Pas intervistimit  ,  prokurori i Shtetit i ka caktuar masën e ndalimit për 48 orë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë