Loading…

Arrestohen katër të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë

  • 21/09/2023 | 20:31

Arrestohen katër të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë

Njësiti i hetimeve të Stacionit Policor në Suharekë ka arrestuar katër të dyshuar, bëhet fjalë për V.K. (viti i lindjes 2002), A.Gj. (viti i lindjes 2005), M.A. (viti i lindjes 2007) dhe L.G. (viti i lindjes 2009).


Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë hetimit të një rasti të ndodhur me datën 17.09.2023 në rrugën ’’Brigada 123’’ në Suharekë janë gjetur prova se të lartcekurit në bashkëveprim ka kryer një rast vjedhje të rëndë në një lokal afarist.

Pas arrestimit të dyshuarit janë intervistuar në prani të mbrojtësve ligjor.

“Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ndaj të dyshuarit të parë ka lëshuar masën e ndalimit policor ndërsa të dyshuarit e tjerë janë liruar në procedurë të rregullt ligjore”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë