Loading…

Arrestohet 28 vjeçari i cili vodhi dy mijë euro në një institucionin mikrofinanciar në Gjakovë, nën kërcënimin e sëpatës

  • 28/01/2023 | 10:27

Arrestohet 28 vjeçari i cili vodhi dy mijë euro në një institucionin mikrofinanciar në Gjakovë, nën kërcënimin e sëpatës

Një punëtore e institucionit mikrofinanciar privat “RIA” ka informuar se nga një person i pa njohur nën kërcënimin e sëpatës i janë grabitur rreth 2,000 euro.


Në njoftimin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 18:36 në rrugën “Avdulla Babalija”, në Gjakovë.

Po ashtu sipas njoftimit bëhet e ditur se i dyshuari me inicialet F. H., i lindur në vitin 1995 është arrestuar si dhe i është konfiskuar sëpata dhe paratë e grabitura.

“Zyrtarët policorë me të pranuar informacionin menjëherë janë vënë në kërkim të të dyshuarit, ku nëpërmes rrugëve operative dhe hetimore është arritur të gjendet dhe të arrestohet i dyshuari me inicialet F. H., i lindur në vitin 1995, shtetas i Republikës së Kosovës. Në posedim të tij janë gjetur dhe janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale: një sëpatë dhe 2,000 euro në bankënota 200-she, 100-she dhe 50-she”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë