Loading…

Arrestohet 32 vjeçari shqiptar, “tmerri” i policisë që ishte shpallur në kërkim (Foto)

  • 17/07/2017 | 20:19

Arrestohet 32 vjeçari shqiptar, “tmerri” i policisë që ishte shpallur në kërkim (Foto)

Është arrestuar nga policia italiane 32 vjeçari shqiptar, Edmond Xhahysa, pasi një vit më parë kishte plagosur bashkëmobësin e tij, duke e lënë të shtrirë në mes të rrugës, raportojnë mediat italiane, përcjell gazetametro.net.


Arratia e këtij shqiptari ka zgjatur një vit, derisa u arrestua në autostradën 16, në Orta Nova (Foggia), ndërkohë që drejtonte një mjet tip “BMW 320”.

Në momentin e ndalimit nga policia ai u dha karabinierëve një mjet identifikimi fals të Rumanisë, njoftojnë mediat vendase.

Shqiptari fshihej në zonën mes Orta Nova-s dhe Foggia-s, i ndihmuar nga shqiptarë të tjerë.

Ngjarja për të cilën akuzohet, ka ndodhur në qershor të vitit 2016 në Romë, kur Xhahysa, së bashku me një tjetër person, i arrestuar më herët, goditi me thikë një 40-vjeçar shqiptar dhe e la të shtrirë përtokë në trotuarin e rrugës “Silicella”, në lagjen Casilino./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë