Loading…

Arrestohet 38 vjeçari në Prishtinë, hodhi sprej lotues ndaj një polici

  • 28/10/2021 | 15:05

Arrestohet 38 vjeçari në Prishtinë, hodhi sprej lotues ndaj një polici

Një zyrtarë policorë është sulmuar gjatë ditës së sotme nga një person i dyshimtë në qytetin e Prishtinës.

38 vjeçari është arrestuar nga ana e policisë rreth orës 13:00 në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’.

Arrestimi i tij erdhi pasi i njëjti ka provuar ti shmanget legjitimimit policor dhe më pas në tentativë për ikje gjithashtu ka përdorur edhe sprejin lotues ndaj zyrtarit policor,sprej ky të cilin po e mbante pa leje.

“Ndërkohë qe në fazën preliminare po trajtohen rrethanat e ngjarjes që aktualisht sugjerojnë për armëmbajtje epa leje dhe sulm ndaj zyrtarit policor”, tha për lajmi.net zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Tutje ai tha se policia po vazhdon me veprimet e mëtejshme në koordinim me prokurorin e shtetit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë