Loading…

Arrestohet aktivisti i Vetëvendosjes në seancë gjyqësore

  • 30/03/2017 | 14:59

Arrestohet aktivisti i Vetëvendosjes në seancë gjyqësore

Arianit Beqiri aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje është arrestuar gjatë kohës sa po mbahej seanca gjyqësore ndaj katër aktivitstëve të VV-së nën akuzat për terrorizëm.


Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi për informim i kësaj partie, Shkodran Hoti.

“Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin Arianit Beqiri, i cili ishte prezent me ekipin e mediave të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në seancën gjyqësore ndaj katër aktivistëve. Arrestimi tij ka ndodhur teksa po merrte pamje nga seanca gjyqësore”, ka shkruar Hoti, përcjell gazetametro.net

Për më tepër, gjyqtari i rastit paraprakisht kishte bërë të ditur se xhirimi dhe transmetimi i drejtpërdrejtë i seancës gjyqësore është rreptësisht i ndaluar, duke kërkuar nga personat të cilat ishin duke xhiruar që ta ndërprejnë xhirimin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë