Loading…

Arrestohet grupi i hajnave të veturave në Prishtinë

  • 28/11/2016 | 17:04

Arrestohet grupi i hajnave të veturave në Prishtinë

Policia e Kosovës bënë të ditur se ka arrestuar tre përsona të dyshuar për “vjedhje të rënda” dhe “vjedhje të veturave” në Prishtinë dhe fshatin Qagllavicë, ndërsa një të dyshuar tjetër janë duke e kërkuar.

Sipas një njoftimi të PK’s, bazuar në hetime policore ky grup dyshohet se është i përbërë nga katër persona, por që numri i tyre mund të jetë edhe më i madh.

Të dyshuarit janë: M.M. (1991) nga komuna Malishevë me banim në Vranjevc, Prishtinë, N.G. (1990) me banim në Prishtinë dhe M.G. (1983) me banim në Prishtinë.

Ky grup siç edhe thuhet në njoftimin e policisë është vëzhguar dhe monitoruar që nga muaji tetor.

Ky gryp, dyshohet të ketë kryer vjedhje të rënda në lagjen Veternik dhe në fshatin Qagllavicë.

“Vjedhjet i kanë kryer kryesisht nëpër shtëpi, ku para tyre ka pasur të parkuara vetura të shtrenjëta. Të njëjtit vjedhjet i kanë kryer pas mesnate, derisa banoret e shtëpisë kanë qenë duke fjetur, me ç’rast ata kanë vjedhur gjësende me vlerë dhe çelësat e veturave dhe me pas në largim e sipër duke i vjedh edhe veturat”, thuhet tutje në njoftimin e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë