Loading…

Arrestohet kosovari që vrau një polak në Austri

  • 15/12/2016 | 19:46

Arrestohet kosovari që vrau një polak në Austri

Një shtetas nga Kosova, 33 vjeçar, është arrestuar në Vienë pasi që dyshohet se ka vrarë një polak dhe ka plagosur një tjetër me thikë, transmeton Gazeta Metro.


Mediat austriake shkruajnë se ngjarja ka ndodhur më 9 dhjetor në Favoriten të Vienës, ku të tre personat kishin pasur mosmarrëveshje dhe situata përfundoi me të vdekur.

Shtetasi nga Kosova, 33-vjeçar, për të cilin dyshohet se ka vrarë një polak dhe ka plagosur një tjetër me thikë, është dorëzuar në polici, së bashku me një avokat, shkruajnë mediat austriake.

Viktima e therur më thikë, ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa i lënduari tjetër ishte dërguar menjëherë në spital.

Për të ishte lëshuar flet-arrest ndërkombëtar, megjithatë, ai është dorëzuar në stacionin policor në Van-der-Nüll-Gasse në Favoriten të Austrisë.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë