Loading…
Arrestohet në Bondsteel serbi i “CIA”-s |VIDEO
  • 09/07/2018 | 20:37

Arrestohet në Bondsteel serbi i “CIA”-s |VIDEO

Amerikanëve iu prezantua si agjent i CIA-s por policia kosovare po dyshon se ai është spiun i ndonjë shërbimi tjetër.


Petar Mihajloviq kur shkoi në kampin ushtarak amerikan Bondsteel në Ferizaj me vete kishte një dokumentacion të qëndrimit legal në Kaliforni dhe leje të vozitjes, të dyjat dëshmi që u kishte skaduar afati në vitin 2006.

Pos dokumenteve të skaduara, gjatë kontrollimit, shtetasit serb iu gjetën gërshërë, thika kuzhine si edhe 780 euro e disa dinarë, njofton Klan Kosova.

Por deri sa të verifikohet misioni eventual i Mihajloviqit, shtetasi serb që u arrestua në Bondsteel do të mbetet në paraburgim.

Ditëve në vazhdim pritet që Agjencia e Kosovës për Forenzikë të nxjerrë rezultatet për gjësëndet e konfiskuara nga i dyshuari ndërsa Zyra Ndërlidhëse Kosovare në Beograd do të mësojë se cila është e kaluara e këtij personi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë