Loading…

Arrestohet në Spanjë pronari i dy qenve, e gjakosën 50 vjeçaren kosovare (Pamje të rënda)

  • 13/07/2017 | 20:18

Arrestohet në Spanjë pronari i dy qenve, e gjakosën 50 vjeçaren kosovare (Pamje të rënda)
Policia spanjolle ka arrestuar të martën në qytetin Alicante të Spanjës, një 49 vjeçar, pronar i dy qenve të gjahut, të cilët e kishin sulmuar një grua 50 vjeçare duke ia dëmtuar rënd fytyrën.

 Raportohet se dëmet e shkaktuara nga sulmi ishin të mëdha dhe menjëherë 50 vjeçarja kosovare është dashur t’i nënshtrohet operacionit kirurgjik për shërimin e fytyrës, transmeton lajmi.net.

I paraburgosuri, 49 vjeçar është arrestuar pasi është konsideruar si autor i krimit për pakujdesinë e treguar me qentë e tij. Pasi ata dolën në gjykatë, kjo e fundit u dha lirim me kusht.

Gruaja nga Kosova, emri i së cilës ende nuk dihet ishte duke shetitur në park kur është sulmuar nga qentë të cilët i’a kanë “shëmtuar” fytyrën, më pas një burrë ka ardhur në ndihmë, por ishte e kotë.

Sipas rregullores për kafshët, është e obligueshme që në qytet qentë të kenë maska kundër kafshimit dhe të jenë të lidhur në gjatësi më pak se dy metra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë