Loading…

Arrestohet një aktivist i Vetëvendosjes

  • 28/01/2017 | 20:52

Arrestohet një aktivist i Vetëvendosjes

Dardan Molliqaj, sekretar Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje,  ka njoftuar se aktivisti i kësaj partie, Nol Nushi, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Siç ka thënë Molliqaj, arrestimi i Nushit është bërë për shkak të “aktiviteteve publike protestuese në të kaluarën.”

“Ky arrestim politik tregon që përndjekja politike e këtij regjimi nuk po ndalet. Merreni me mend, në kohën kur sovraniteti i Kosovës po cënohet në të gjitha anët nga strukturat kriminale të Serbisë, Qeveria e Kosovës është e preokupuar me hakmarrjen ndaj kundërshtarëve të saj politik”, ka njoftuar Molliqaj.

“Ky regjim që arreston të rinj e të reja, anipse përditë po vërtetohet pafajësia e tyre në të gjitha rastet, do të bie shumë shpejt. Kosova do të ndryshojë dhe drejtësia do të jetë e pakompromis”, ka thënë tutje ai. /gazetametro.net

nol-nushi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë