Loading…

Arrestohet një person për kontrabandë me mallra, policia sekuestron çajra për dobësim, mjaltë e produkte tjera

  • 28/09/2023 | 16:20

Arrestohet një person për kontrabandë me mallra, policia sekuestron çajra për dobësim, mjaltë e produkte tjera

Policia e Kosovës ka parandaluar sot edhe një rast të kontrabandimit me mallra nga Maqedonia e Veriut.


“Policia e Kosovës, respektivisht njësitë e Task Forcës, në kuadër të Policisë Kufitare – Lindje, me qëllim të luftimit dhe parandalimit të kriminalitetit dhe dukurive të tjera negative, kanë intensifikuar angazhimet operative dhe ushtrimin e autorizimeve policore në terren, ku si rezultat është identifikuar një mjet i dyshuar/kombi pa targa, i cili është zënë në flagrancë duke hyrë ilegalisht nga Republika e Maqedonisë së Veriut në Republikën e Kosovës”, ka njoftuar policia.

Pas ndalimit të mjetit të dyshuar nga ana e zyrtarëve policorë është legjitimuar drejtuesi i mjetit, i dyshuari mashkull kosovar, tek i cili gjatë kontrollimit të mjetit janë gjetur dhe janë sekuestruar mallrat e dyshuara për kontrabandim, pa dokumente përkatëse.

Mallrat e dyshuara janë si në vijim:

-99 pako me nga 12 kg mjaltë,

-1188 copë kavanoz qelqi,

-100 pako me çajra për dobësim “Nerox”,

-200 pako me çajra “Detoxs”,

-300 copa sprej “Viga 150000”,

-100 kutia x12 copë ”Exellent Q7”,

-200 copa “Titan Gel”.

Lidhur me rastin me vendim të prokurorit kompetent është iniciuar rasti ‘kontrabandim me mallra’, dhe malli i dyshuar për kontrabandim dërgohet në terminal doganor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë