Loading…

Arrestohet një person për therjen me thikë në Prishtinë, një tjetër në arrati

  • 06/07/2022 | 08:44

Arrestohet një person për therjen me thikë në Prishtinë, një tjetër në arrati

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga therja me thikë që ndodhi mbrëmë në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë.


Sipas raportit 24-orësh të policisë, rasti ka ndodhur rreth orës 17:50 ku edhe është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se bashkë me një tjetër të dyshuar i cili gjendet në arrati kanë sulmuar me thika dy viktimat meshkuj kosovarë duke iu shkaktuar lëndime trupore.

Viktimave iu është ofruar trajtim mjekësor, teksa njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes nga ku kanë sekuestruar dy thika të cilat dyshohet se janë përdorur në rast.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë