Loading…

Arrestohet për përdhunim pronari shqiptar i kazinosë në Zimbabve

  • 06/08/2022 | 18:44

Arrestohet për përdhunim pronari shqiptar i kazinosë në Zimbabve

Një shqiptar doli dje në gjykatë me akuzën për përdhunim të punonjësit të tij nga Zimbabve.


I dyshuari quhet Aldo Tuci, ndërsa nuk iu kërkua të deklarohej kur u paraqit para një gjyqtari në Harare.

Gjykata dëgjoi nga prokuroria se Tuci i ka afruar një punë në kazinonë e tij në Greystone Park një vajze 29-vjeçare, e cila më pas e ka denoncuar për përdhunim, akuzë kjo që e ka çuar edhe para gjykatës.

Më 30 qershor të këtij viti, Tuci e ka ftuar në kazino të renë, kur nuk ka qenë askush tjetër.

Thuhet se Tuci i tha asaj se duhej të kryente marrëdhënie intime me të që të siguronte punën e saj.

Ai dyshohet se pasi vajza nuk ka pranuar, e ka përdhunuar atë. Çështja doli në dritë pasi vajza u shkarkua nga puna për pretendimin se kishte mosperformancë të mirë në punë. Pas shkarkimit vajza ka bërë edhe denoncimin në polici./abcnews.al/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë