Loading…

Arrestohet personi i kërkuar nga Interpoli, fillimisht u ndal për tejkalim të shpejtësisë

  • 26/11/2022 | 22:46

Arrestohet personi i kërkuar nga Interpoli, fillimisht u ndal për tejkalim të shpejtësisë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar kosovarin A.A pasi i njëjti ishte duke u kërkuar nga Interpoli.


A.A u ndal për tejkalim të shpejtësisë në rrugëm Gjilan-Kamenicë, rreth orës 20:50 minuta, por i njëjti është verifikuar nga ana e zyrtarëve policorë ka rezultuar se është i kërkuar nga Interpoli për shkak të veprës penale ,,Vjedhje e rëndë” e kryer jashtë shtetit të Kosovës.

“I njëjti është arrestuar nga ana e zyrtarëve policor dhe është sjellë në Stacionin Policor Gjilan për procedim të mëtejmë ligjor”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Njoftimi i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë