Loading…

Arrestohet turku në Gjilan, rrahu gruan kosovare dhe e kërcënoi me vrasje

  • 18/06/2021 | 12:17

Arrestohet turku në Gjilan, rrahu gruan kosovare dhe e kërcënoi me vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas turk në Gjilan, pasi që i njëjti ka rrahur fizikisht gruan e tij kosovare.


Rasti ka ndodhur ditën e mërkurë.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull me shtetësi te Turqisë –bashkëshorti i saj është duke e maltretuar fizikisht dhe psiqikisht si dhe e ka kanosur për vdekje”, njofton Policia.

Tutje, në njoftim thuhet se lidhur me rasti është arrestuar i dyshuari i lartcekur dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë