Loading…

Arrestohet tutorja shqiptare, shfrytëzonte beqaret për prostitucion

  • 12/04/2017 | 19:42

Arrestohet tutorja shqiptare, shfrytëzonte beqaret për prostitucion

Policia e Shkodrës ka kryer një operacion kundër prostitucionit në Shkodër ditën e sotme, i cili u finalizua me arrestimin e shtetases Liza Bela (Chiaravalle), 67 vjeçe banuese në lagjen “Mar Lula” në Shkodër dhe të shtetasit Halil Bajraktari, 56 vjeç banues po në Shkodër.


Këto të dy u arrestuan për shfrytëzim prostitucioni. Liza Bela prej kohësh dyshohet se ka ngritur një rrjet prostitucioni.

Ajo rekrutonte gra beqare dhe në vështirësi ekonomike dhe u gjente klientë.

Po kështu, ka nisur edhe  procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetases F.M, vjeç 41 vjeçe, e dyshuar se ka kryer Veprën Penale të “Ushtrimit të prostitucionit” parashikuar nga neni 113 I Kodit Penal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë