Loading…

Arrestohet vllau i ish- banores së BB VIP

  • 14/01/2022 | 13:07

Arrestohet vllau i ish- banores së BB VIP

Vëllai i këngëtares së njohur, Sheila Haxhiraj, është arrestuar këtë të enjte nga Policia e Shtetit.


34-vjeçari, Henri Haxhiraj, ra në pranga së bashku me 3 persona të tjerë gjatë operacionit të koduar “Identiteti” të zhvilluar nga Policia e Lezhës, në bashkëpunim me Departamentin e Policisë Kriminale, Drejtorinë e Forcës Operacionale, DVP Tiranë dhe DVP Elbasan.

Katër të arrestuarit akuzohen se janë pjesë e një rrjeti që shërbente për prodhimin e dokumenteve të të falsifikuara, mashtrimeve kompjuterike dhe dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve.

Ata kanë përfituar shuma të ndryshme monetare që variojnë nga 500-300.000 euro nga shtetas të huaj të cilët binin pre e mashtrimit të këtij grupi.

“Gazeta Shqip” raporton se Henri Haxhiraj është vëllai i këngëtares së njohur, e cila së fundmi ishte edhe pjesë e formatit televiziv “Big Brother VIP” Sheila Haxhiraj.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë