Loading…

Arrihet marrëveshja, Dybala mbetet te Juventusi

  • 29/10/2021 | 09:03

Arrihet marrëveshja, Dybala mbetet te Juventusi

Sulmuesi argjentinas do të vazhdojë të mbetet pjesë e gjigantit italian.

Paulo Dybala ka kontratë aktuale me Juventusin vetëm deri në qershor të vitit 2022, transmeton lajmi.net.

Futbollisti prej kohësh ka nisur bisedimet me drejtuesit e klubit për një kontratë të re, dhe duket se një gjë e tillë është arritur.

Sipas gazetarit Cesar Luis Merlo, marrëveshja mes dy palëve është arritur dhe Dybala do të zgjat kontratën me ‘Bianconerët’.

Me marrëveshjen e re, argjentinasi do të mbetet pjesë e “Zonjës së Vjetër” deri në qershor të vitit 2026.

Gjithçka pritet të zyrtarizohet ditët e ardhshme nga klubi i Juventusit.

27-vjeçari, këtë ediiconi ka realizuar katër gola e tre asistime në tetë ndeshje të luajtura në të gjitha garat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë