Loading…

Arrihet marrëveshja në parim mes Tottenhamit dhe Wolves për Traoren

  • 22/01/2022 | 09:05

Arrihet marrëveshja në parim mes Tottenhamit dhe Wolves për Traoren

Tottenham Hotspur po e mbyllë transferimin e Adama Traores nga Wolverhampton Wanderers.


Ka disa javë që dy skuadrat janë në bisedime me anësorin dhe duket se marrëveshja po finalizohet.

Sipas asaj që raporton Foot365, Spurs do të paguajnë 24 milionë euro për kartonin e tij.

Antonio Conte kërkon që lojtari të jetë në radhët e tij sa më shpejtë që të jetë e mundur, në mënyrë që të ketë sa më shumë lojtarë në dispozicion për ndeshjet e mbetura të këtij sezoni.

Për shkak të COVID-19, disa ndeshje të Spurs janë shtyrë, andaj ata i pret një orar tejet i ngjeshur.

Kështu, me kalimin e Traores te Tottenhami, Conte do të kishte më shumë opsione në sulm dhe do të mbështetej në një lojtar që ka shpejtësi dhe fizik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë