Loading…

Arrihet marrëveshja, Ozil do të largohet nga Arsenal

  • 16/01/2021 | 14:46

Arrihet marrëveshja, Ozil do të largohet nga Arsenal

Arsenal dhe Mesut Ozil kanë arritur marrëveshje për të ndërprerë kontratën e tij me klubin londinez.


Gazetari David Ornstein raporton se 32 vjeçari do të largohet nga klubi këtë javë, ku destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë Fenerbahce.

Ozil ka pasur kontratë me Arsenalin deri në fund të kësaj vere dhe si rezultat i përfundimit të saj, ai tani nuk do t’i marrë më shumë se 7 milion euro.

Gjermani ka qenë i lidhur për një largim nga Arsenali qysh nga sezoni i kaluar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë