Loading…
Arrihet marrëveshja, Valon Berisha i thotë ‘po’ klubit nga Seria A
  • 12/06/2018 | 20:05

Arrihet marrëveshja, Valon Berisha i thotë ‘po’ klubit nga Seria A

Valon Berisha duke se i ka thënë po kampionatit italian, Seria A

Berisha sipas mediave italiane ka arritur marrëveshje me klubin e Sampdorias.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës nga edicioni i ardhshëm do të jetë pjesë e Serie A, sipas gazetarit të njohur italian, Gianluca Di Marzio.

Sipas ekspertit të transferimeve, Gianluca Di Marzios, ylli kosovar i ka thënë ‘Po’ Sampdorias.

Dy klubet kanë arritur marrëveshja, italianëve Berisha do t’i kushtojë 8 milionë euro.Gjithashtu, Di Marzio raporton se Valon Berisha është parë ditëve të fundit në Genoa ku ka shikuar qytetin si dhe stadiumin e Sampdorias.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë