Loading…

Arrijnë në Kosovë nga Kizhevaku eshtrat e viktimave të masakrës së Rezallës

  • 30/09/2021 | 14:32

Arrijnë në Kosovë nga Kizhevaku eshtrat e viktimave të masakrës së Rezallës

Tashmë kanë arritur në Kosovë, arkivolet e viktimave të masakrës së Rezallës.

Eshtrat e tyre u zhvarrosën nga varrezat masive në Kizhevak të Serbisë.

Aty është parë i pranishëm kryesuesi i Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit, Andin Hoti, Sami Lushtaku dhe kryetari aktual i Skënderajt, Bekim Jashari.

Për homazhe para arkivoleve është paraparë të marrë pjesë edhe kryeministri Albin Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë