Loading…

Arrijnë në kufi të Kosovës 15 autobusët e rinj

  • 30/12/2016 | 09:59

Arrijnë në kufi të Kosovës 15 autobusët e rinj

15 autobusët e parë që do futën në funksion për trafikun urban të Prishtinës, tashmë kanë arritur në kufi dhe janë nisur për në Prishtinë.

Operimi i tyre pritet të filloj në janar të vitit 2017 ndërsa 15 të tjerë siç edhe ka paralajmëruar komuna e Prishtinës do të vijnë në javën e tretë të janarit.

E 21 autobusët e tjerë sipas kontratës do të vijnë në Prishtinë gjatë muajit mars të po këtij viti.

Komuna e Prishtinës synon që me këta autobusë të ridizajnojë trafikun urban në Prishtinë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë