Loading…

Arrijnë në Maqedoni dy aeroplanët me viktimat e aksidentit në Bullgari

  • 03/12/2021 | 11:52

Arrijnë në Maqedoni dy aeroplanët me viktimat e aksidentit në Bullgari

Dy aeroplanët nga aeroporti i Sofjes kanë ateruar në Aeroportin e Shkupit.


Fluturimi i avionëve u prolongua për disa orë për shkak të motit të ligë në Sofje.

Në aeroportin e Shkupit trupat e pajetë do t’i pret një delegacion i lartë shtetëror.

Ndryshe, në aksidentin që ndodhi në Bullgari vdiqën 45 persona.

Shumica e viktimave ishin shqiptarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë