Loading…

Arrijnë në Shkup dy nga shtatë të lënduarit në aksidentin e autobusit

  • 27/11/2021 | 13:23

Arrijnë në Shkup dy nga shtatë të lënduarit në aksidentin e autobusit

Dy te mbijetuarit e tragjedisë se 23 nëntorit do te pranohen ne Qendrën Urgjente ne Shkup, për te kaluar në Kliniken për Kirurgji Plastike. Ministri Shëndetësisë Venko Filipce tha se te mbijetuarit e tjerë pritet te arrijnë javën e ardhshme

“Këtu jam për mbesën time, e cila ka 16 vjet, ka një operacion plastik në dorën e djathtë. Ka disa djegie në dorën e majtë., dhe disa djegie në fytyrë”, tha Rexhail Kamberi, familjar.

Përndryshe, Bullgaria  ditë më parë u përballë me një aksident të madh trafiku ku humbën jetën 56 persona, dhe shumë të tjerë u lënduan. Hetimet për rastin në fjalë janë ende duke u zhvilluar.

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë