Loading…

Arsenal fiton lehtësisht ndaj Molde, siguron kalimin tutje

  • 26/11/2020 | 21:02

Arsenal fiton lehtësisht ndaj Molde, siguron kalimin tutje

Arsenal ka siguruar kalimin tutje në Ligën e Evropës.


‘Gunners’ në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve kanë mposhtur 0-3 Molden në udhëtim.

Të tri golat e fitores Arsenal i shënoi në pjesën e dytë.

Nicolas Pepe në minutën e 50’ shënoi për 0-1.

Në minutën e 55’, erdhi goli i dytë për Arsenalin, nëpërmjet Reiss Nelson.

Rezultatin përfundimtar e vendosi Folarin Balogun, duke shënuar në minutën e 83’.

Pas kësaj fitore, Arsenal numëron 12 pikë, për t’u renditur në vendin e parë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë