Loading…

Arsenal ‘rrëmben’ çmimet e muajit mars: Arteta trajneri më i mirë, Saka lojtari më i mirë

  • 31/03/2023 | 13:26

Arsenal ‘rrëmben’ çmimet e muajit mars: Arteta trajneri më i mirë, Saka lojtari më i mirë

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta dhe anësori Bukayo Saka kanë ‘rrëmbyer’ çmimet e trajnerit dhe lojtarit më të mirë gjatë muajit mars në Premier League, transmeton Gazeta Metro.


Saka ishte i jashtëzakonshëm në muajin që po lëmë pas duke shënuar tre gola dhe duke dhënë dy asistime në katër paraqitje.

Kjo është hera e parë për të në karrierë që zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premier League.

Në anën tjetër, për herë të katërt në këtë sezon Mikel Arteta u shpall trajneri më i mirë i muajit.

Ky çmim për të mund të themi se ishte shumë i merituar pasi ‘Topçinjtë’ në katër ndeshje regjistruan po aq fitore.

Arteta me katër çmime të fituara si trajneri i muajit në Premier League këtë edicion është vetëm një larg nga barazimi i rekordit të Jurgen Klopp prej pesë në një sezon të vetëm në 2019/20.

Aktualisht skuadra nga Londra Veriore gjendet në pozitën e parë në renditjen tabelore me 69 pikë, tetë më shumë se Manchester City që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë