Loading…

Arsenali e deklason West Hamin

  • 11/02/2024 | 17:17

Arsenali e deklason West Hamin

Arsenali e ka shënuar fitoren e katërt radhazi në Premierligë.


“Topçinjtë” fituan thellë 0:6 në udhëtim ndaj West Hamit, në kuadër të javës së 24-të në elitën e futbollit anglez.

Festivalin e golave për mysafirët e hapi Saliba që shënoi në minutën e 32-të pas asistimit nga Declan Rice.

Në minutën e 41-të Bukayo Saka dyfishoi epërsinë me një gol nga penalltia, shkruan Gazeta Express.

Tre minuta më pas, Declan Rice asistoi sërish, por këtë herë për Gabriel.

E në sekondat e fundit të pjesës së parë, Trossard realizoi për 0:4.

Pjesa e dytë vazhdoi pothuajse njëjtë për Arsenalin.

Bukayo Saka realizoi edhe një herë tjetër në minutën e 63-të, kurse tre minuta më pas Declan Rice shënoi për 0:6.

Me këtë fitore, Arsenali shkon në kuotën e 52 pikëve në vendin e tretë, aq sa ka edhe Manchester City në vendin e dytë, por me një ndeshje më pak të luajtur.

E renditjes tabelare i prin Liverpooli me dy pikë më shumë se dy ndjekësit e tij.

Në anën tjetër, West Ham mbetet në pozitën e tetë me 36 pikë të grumbulluara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë